Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to przede wszystkim kupowanie, odpoczynek oraz znajdowanie promocji. To żywioł dużej grupy osób, który jesteśmy w stanie przypisać do terminów oraz sfer zakupów. Niestety, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak i do innych sfer stworzonego przez nas życia. Często zdobywamy tylko to, co jest dla nas potrzebne i niezbędne. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy także inne takie zagadnienia. To nie jest do końca solidne i korzystne. Należy pamiętać, że naturalnie takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, które musimy natychmiast wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie przystosować własnych standardów życia do tego, co proponują nam punkty każdego dnia.

 

Od marca 2018 sklepy zamknięte w wyłonione niedziele

Tak było do tej pory – punkty sprzedaży były osiągalne jakiegokolwiek dnia (nieomalże każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku wkroczyła w życie regulacja, jaka zakazuje w wyłonione niedziele otwierania sklepów zatrudniających pracowników i przymuszających ekspedientów do pracy – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie kiedy sklepy zamknięte wniedziele

Ustawowo w wyselekcjonowane niedziele otwarte mogą być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel sklepu)

•             Punkty i galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszelkie inne sklepy, galerie, supermarkety czy inne budowle handlowe powinny być zamknięte. Co grozi za nieprawne otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Kontrolerzy, którzy w tym czasie przeprowadzają inspekcje mogą nałożyć bezwzględny mandat na właściciela firmy czy też nawet skierować sprawę do sądu celem drobiazgowego rozpatrzenia złamania ustawy i dotkliwszego ukarania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź wykaz niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele mamią, inni tudzież zupełnie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi doznaniami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – niekiedy po prostu nie wiemy, które niedziele są bez handlu – wszystkich zainteresowanych uprzejmie zapraszamy na domenę internetową kalendarz niedziel sklepy, gdzie znajduje się szczególny terminarz z wykazem, w jakie niedziele roku będziemy mogli zrobić zakupy.

Jak na razie regulacja prognozuje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, niemniej jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na ustawie z Niemiec, gdzie od kilku lat wszystkie galerie lub też inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten znajdzie uznanie wśród rodaków – na rezultaty powinniśmy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – następne już niebawem. Przetestuj na stronie, kiedy masz prawo zrobić niedzielne zakupy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *