Jak możemy sprawdzić, kto do nas dzwoni?

W dobie telefonów komórkowych a również globalnego dostępu do internetu niezwykle popularne stało się sprawdzanie, kto do nas dzwoni. Niewątpliwie nie robimy tego bez przyczyny – możemy wyszukiwać określonych numerów telefonów lub też osób, do których chcemy zatelefonować, ale o wiele częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Kiedyś robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Dzisiaj jednak mamy internet, jaki w znaczący sposób upraszcza oraz przede wszystkim przyspiesza szansę wypatrywania konkretnych numerów telefonów lub też sprawdzania oraz oceniania praktycznych numerów, które do nas telefonują.

 

W jakim celu sprawdzamy numery telefonów?

Jeżeli nie wiemy, o co chodzi – przeważnie chodzi o finanse. W przypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o pozyskiwanie pieniędzy, co ich ochronę. To przykre wielu złodziei wyspecjalizowało się w rabunkach telefonicznych – znane metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi właśnie poprzez telefonowanie oraz okłamywanie to jedynie wierzchołek góry lodowej. Jak najbardziej wyłudzenia mogą przebierać też inne formy, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na naszym rachunku pojawi się kilkuset złotowa kwota do zapłaty. Pragniemy ustrzec się przed takimi przykrymi sytuacjami, w następstwie tego sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Często robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest oczywiście niesłychanie rozważnym podejściem.

Innym nadzwyczaj znaczącym bodźcem, jaki uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata wolnego czasu na rozmowę z telemarketerem, który za wsparciem telefonu pragnie nam wcisnąć kolejną umowę, wierzytelność lub inny artykuł czy też abonament. Wystarczy jedynie sprawdzić numer i po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – najzwyczajniej w świecie nie odebrać lub też nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Toteż podsumujmy, analizujemy numery telefonów, gdyż:

pragniemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie lubimy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać udziału w procederach karnych bądź wyłudzeniach systemowych,

poszukujemy konkretnego numeru telefonu do punktu sprzedaży, biura bądź innego podmiotu, z jakim pragniemy się skontaktować.

Gdzie sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej napomknięto, kiedyś numery sprawdzaliśmy lub ewentualnie szukaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Obecnie jest to o wiele prostsze – wystarczy wejść na domenę kto dzownił z 856790009, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie tylko dane, do kogo należy określony numer, jednakowoż również opinie, które pozwalają stwierdzić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to dodatkowy telemarketer lub też inna jednostka, z którą nie chcemy rozmawiać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *